« سال رونق تولید »
جمعه 30 فروردین 1398 ساعت
  • اخبار

معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب مطرح شد: مراکز ارتباط مردمی ۱۲۲ و ۱۵۲۳ پنجره واحدی برای خدمات شرکتهای آبفا

معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: مراکز ارتباط مردمی ۱۲۲ و ۱۵۲۳ پنجره واحدی برای ارتباطات و خدمات شرکتهای آب و فاضلاب هستند که تاثیر به سزایی در روند خدمات رسانی و کسب رضایت مشترکین دارند. معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب مطرح شد: مراکز ارتباط مردمی 122 و 1523 پنجره واحدی برای خدمات شرکتهای آبفا


حمیدرضا کشفی معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در همایش "مدیران مراکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ و ۱۵۲۳" ضمن تشکر از برگزارکنندگان همایش، مدعوین، تقدیر از مدیرکل روابط عمومی و ارتباط مردمی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان: با توجه به تابستان سختی که گذراندیم، کارکنان واحدهای ۱۲۲ و ۱۵۲۳ از شرایط سختی را پشت سر گذاشته و این بحران را به‌خوبی پشت سر گذاشتید که جای دارد از طرف شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از شما بزرگواران تقدیر کنم.
کشفی افزود: تمام زحماتی که در لایه‌های مختلف وزارت نیرو از ستاد وزارت نیرو، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و همچنین شرکت‌های آب و فاضلاب استان و شهرهای زیرمجموعه هر استان انجام می‌شود، قاعدتا نتیجه آن باید کسب رضایت مشترکین و نقطه ارتباط مردم با شرکت بوده و مقیاس رصایت مشترکین را در بردارد که این مقیاس قابل اندازه‌گیری است.
وی ادامه داد: بنابراین، واحدهای ۱۲۲ پنجره‌ای به سوی مشتریانی هستند که تولیدکننده محصولاتشان انحصاری است؛ بدین معنا که برای تامین آب شرب خود چاره‌ای ندارند جز اینکه از محصولی که ما تولید می کنیم استفاده کنند و رقیبی نیز برای ما در آن استان وجود ندارد. لذا، ما یک اوتولیتی انحصاری داریم که اگر از صیانت از امور مشترکین غافل شویم دچار انحراف در ارائه خدمات خواهیم شد.
معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان کرد: واحدهای ۱۲۲ که به درستی زیرمجموعه مدیرعامل و باید به صورت مستقل از هر واحد دیگری به مدیرعامل گزارش دهند، واحدهایی هستند که تمامی زحماتی که در لایه‌های مختلف وزرات نیرو، شرکت مهندسی آب و فاضلاب و دیگر استان‌ها انجام می‌دهند، تخمین زده شده و مورد ارزیابی مردم قرار می‌گیرد. بنابراین، واحدهای بسیاری حساسی هستند که هر چقدر در این زمینه دانش داشته باشیم، نمره نهایی را باید از مردم کسب کرد.
کشفی افزود: به هر حال این پنجره واحد، همیشه به این زیبایی تصویر ندارد. شما وقتی با یک مشکل در شهر مواجه ‌می‌شوید، با اعتراصات بسیار زیادی از اعتراصات مردمی روبرو خواهید شد و باید در موارد بحران، به خوبی به نیاز مردم پاسخگو بود و تکنیک‌های نحوه تعامل با مردم و نحوه پاسخگویی را به درستی اجرا کرد.
وی مطرح کرد: فارغ از تمام تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها، سه موضوع در تمام واحدهای ارتباط مردمی مهم است و باید مورد نظر قرار گیرد که عبارت است از شنوایی موثر و فارغ از واقعیت داشتن خبر، لزوم واحدهای تحلیل برای تحلیل محتوایی و تعداد تماس‌ها که در این زمینه شنوایی موثر ورودی درست را به شرکت می‌دهد تا بتوان تحلیل درستی از این پیام‌ها به‌دست آورد و در نتیجه، یک دستور کاری برای واحدهای مختلف شرکت در نظر گرفت.
معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: موضوع بعدی، پاسخگویی موثر است، در صورت عدم پاسخگویی موثر، قاعدتا مشترکین از تماس خود به هدف مطلوب و رضایتمندی دست نیافته است. در تمام واحدهای ارتباط مردمی، پاسخگویی ۴۰ درصد از رفتار با مشتری شناحته شده که نشان‌دهنده این است که پاسخگویی به مشتری چه مقدار موثر و حائز اهمیت است.
کشفی اظهار کرد: در نهایت، اقدام به موقع است که بخش اعظم آن به مسئولیت بنده در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور باز می‌گردد که البته ورودی آن از طرف کارکنان ارتباطات مردمی است. در دو مورد قبلی تنها کفتار درمانی انجام شده است اما اگر این اقدام به موقع انجام نشود، برای رفع آن مشکل مشترک به رضایت مطلوب دست نخواهد یافت.
معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مطرح کرد: اکثر واحدهای ۱۲۲ باید با واحدهای بهره‌برداری ارتباط موثر را به جهت انتقال به موقع موارد کمی و کیفی را برقرار کنند تا در کمترین زمان مشکلات حل شود. در این زمینه، باید از طریق فناوری و نه از طریق سیستم‌های سنتی، بین واحد ۱۲۲ و واحدهای عملیاتی در شرکت‌ها ارتباط سریع برای رفع مشکل برقرار شود.

تصاویر خبر
ارسال نظر جدید